דרישות ESTA

תוכנית הפטור מוויזות (VWP) ו-ESTA

תוכנית הפטור מוויזות (VWP) מאפשרת לאזרחים מכ-41 מדינות לנסוע לארצות הברית לצורך עסקים או תיירות ולשהות 90 יום או פחות ללא קבלת ויזה. בתמורה, ממשלות של מדינות VWP חייבות לגמול על ידי מתן אפשרות לאזרחי ארה"ב לבקר במדינותיהם בתקופה שווה. עם זאת, נוסעי VWP חייבים לקבל אישור לנסוע על ידי הגשת בקשה למערכת האלקטרונית לאישור נסיעות (ESTA). ESTA היא מערכת אוטומטית הקובעת את זכאותו של כל מבקר לנסוע לארצות הברית במסגרת VWP. על מבקשי ESTA להגיש טופס בקשה מקוון לאישור לפחות 72 שעות לפני המראתם במוביל אווירי או ימי לארצות הברית.

מטרת הנסיעה של ESTA חייבת להיות מותרת באשרת מבקר (ב)

תוכנית הפטור מוויזה (VWP) מאפשרת לאזרחי המדינות המשתתפות לנסוע לארצות הברית ללא קבלת ויזה, לשהייה של 90 יום או פחות למטרות תיירות או עסקים. מעבר או נסיעה דרך ארצות הברית לקנדה או מקסיקו מותרים בדרך כלל לנוסעי VWP. להלן דוגמאות לפעילויות המותרות בעת השהייה בארה"ב ב-VWP.

מטרות עסקיות

 • התייעצו עם שותפים עסקיים
 • להשתתף בכנס או כנס מדעי, חינוכי, מקצועי או עסקי
 • להשתתף בהכשרה קצרת טווח (ייתכן שלא תקבל תשלום מכל מקור בארצות הברית למעט הוצאות נלוות לשהותכם)
 • משא ומתן על חוזה

מטרות תיירות

 • תיירות
 • חופשה (חג)
 • ביקור עם חברים או קרובי משפחה
 • טיפול רפואי
 • השתתפות באירועים חברתיים בהנחיית ארגוני אחווה, חברה או שירות
 • השתתפות חובבים באירועים או תחרויות מוזיקליות, ספורטיביות או דומות, אם לא שולמה עבור השתתפותם
 • הרשמה לקורס פנאי קצר של לימודים, לא עבור אשראי לתואר (למשל, שיעור בישול של יומיים בזמן חופשה)

דוגמאות למטרות נסיעה שאינן מותרות בתוכנית הפטור מוויזה

להלן מספר דוגמאות לפעילויות שאינן מותרות ב-VWP ודורשות ויזות לנסיעה לארה"ב:

 • מחקר, לקבלת אשראי
 • תעסוקה
 • לעבוד כעיתונות זרה, רדיו, קולנוע, עיתונאים או אמצעי תקשורת מידע אחרים
 • מגורי קבע בארצות הברית

אזרחי המדינות הייעודיות של פולקסווגן

עליך להיות אזרח או אזרח של המדינה המשתתפת ב- VWP. 41 המדינות הבאות משתתפות בתוכנית הפטור מוויזה. השנה לצד שם המדינה מציינת את שנת הקבלה לתוכנית הפטור מוויזה.

אנדורה (1991) אוסטרליה (1996) אוסטריה (1991)
בלגיה (1991) ברוניי (1993) צ'ילה (2014)
קרואטיה
(2021)
הרפובליקה הצ'כית
(2008)
דנמרק (1991)
אסטוניה (2008) פינלנד (1991) צרפת (1989)
גרמניה (1989) יוון (2010) הונגריה (2008)
איסלנד (1991) אירלנד (1995) ישראל (2023)
איטליה (1989) יפן (1988) דרום קוריאה (2008)
לטביה (2008) ליכטנשטיין (1991) ליטא (2008)
לוקסמבורג (1991) מלטה (2008) מונקו (1991)
הולנד (1989) ניו זילנד (1991) נורווגיה (1991)
פולין (2019) פורטוגל (1999) סן מרינו (1991)
סינגפור (1999) סלובקיה (2008) סלובניה (1997)
ספרד (1991) שוודיה (1989) שווייץ (1989)
טייוואן (2012) בריטניה (1988)

כדי להיות זכאי לתוכנית הפטור מוויזה עליך להיות אזרח של כל אחת מהמדינות הנ"ל, עליך להיות בעל אישור ESTA דרכון אלקטרוני, ועליך גם להוכיח שתחזור לביתך לאחר שיעבור זמנך.

מדינה חייבת לשפר את אכיפת החוק ולשתף נתוני אבטחה עם ארה"ב כדי להיות חלק מתוכנית הוויתור. המדינות החברות צריכות לדווח על דרכונים גנובים או אבודים, להנפיק דרכונים אלקטרוניים ויש להן שיעור סירוב של פחות מ -3% עבור בקשות אשרת מבקר שאינן מהגרים בשנתיים האחרונות. למדינה צריכה להיות גם בקרת גבולות מצוינת, אכיפת חוק, לוחמה בטרור ותקני ביטחון נחוצים אחרים.

דרישות דרכון ESTA

בעת נסיעה לארה"ב באמצעות VWP, דרכון אלקטרוני הוא מסמך חיוני הנדרש בעת הגשת בקשה ל- ESTA והוא נבדל בדרכים הבאות;

 • בדף עם הפרטים שלך, ישנם מספר מספרים בתחתית, מה שהופך אותו לקריא במכונה.
 • יש לו שבב וסמל מבחין על העטיפה שניתן לסרוק כדי להציג את המידע האישי של הבעלים.

הדרכון האלקטרוני שלך חייב לכלול את תכונות האבטחה שצוינו כדי שתוכל לנסוע במסגרת תוכנית VWP. ודא שהוא עומד בסטנדרטים שנקבעו של הארגון הבינלאומי לתעופה אזרחית (ICAO). לאחר שתקבל את אישור ה- ESTA שלך, תוכל להתחיל לבצע סידורי נסיעה.

בנוסף, אם אתם מתכננים יציאה מארצות הברית, ודאו שהדרכון תקף לפחות לשישה חודשים מעבר לתקופת השהייה המיועדת. עם זאת, אם אתה מאחת המדינות המפורטות בעדכון מועדון לשישה חודשים, כלל ששת החודשים אינו חל. שים לב שכל נוסע זכאי VWP יזדקק ל- ESTA מאושר.

אם אתם מתכננים להיכנס לארצות הברית באמצעות ויזת חירום או זמנית, תוכנית VWP ממליצה שזה צריך להיות גם דרכון אלקטרוני. בעת מעבר דרך המדינות באמצעות VWP, עליך להיות מאושר לנסיעה באמצעות המערכת האלקטרונית לאישור נסיעות (ESTA).

עדכון ה-ESTA שלכם

אם אתה רוצה לנסוע ללא ויזה, אתה צריך אישור ESTA לפני העלייה לים או למוביל האווירי של ארה"ב. יש לו תוקף של שנתיים, אבל אתה צריך להשיג ESTA חדש אם אתה;

 • שנה את מדינת האזרחות שלך.
 • שנו את מינכם.
 • השג דרכון חדש, בין אם זה חירום או ויזה זמנית.
 • שנה את שמך.
 • עליך לשנות את תשובותיך בשאלות כן או לא ביישום ESTA .

כדי להגיש בקשה ל-ESTA אתה צריך דרכון תקף ממדינה בתוכנית הפטור מוויזה, הדוא"ל שלך, כתובת הבית ומספר הטלפון שלך. כמו כן, עליך לספק פרטים של כתובת דוא"ל ומספר טלפון ליצירת קשר עם נקודת חירום.

אי זכאות ESTA

נוסעים מסוימים עשויים להיות מוגבלים מכניסה לארה"ב דרך VWP, למשל, אם הפרת את תנאי הקבלה הקודמים לארצות הברית במסגרת VWP. ייתכן גם שלא תהיה זכאי ל- ESTA אם יש לך עבר פלילי של מעצרים, גם אם זה לא הסתיים בהרשעה פלילית. אינך זכאי אם אתה מהווה איום ביטחוני כלשהו, אם כי המחלקה לביטחון המולדת עשויה לוותר על ההגבלה בכל מקרה לגופו. אתה מוגבל גם אם אתה מתכנן לעבוד, יש מגורים קבועים, או לעסוק בעסקים ממשלתיים פדרליים.

על פי חוק שיפור תוכנית הפטור ומניעת נסיעות טרור משנת 2015, נוסעים מאיראן, עיראק, סודן, קוריאה וסוריה חייבים לקבל ויזה לפני הנסיעה מכיוון שהם אינם זכאים עוד לעבור דרך VWP. אם אתה אזרח של מדינות VWP אך עברת לקוריאה, סומליה, סודאן, לוב, איראן, עיראק או תימן ב -1 במרץ 2012 או לאחר מכן, אינך קריא לתוכנית. ההגבלות אינן חלות על נוסעים שביקרו במדינות באותה תקופה לצורך שירותים צבאיים או כדי לבצע תפקידים רשמיים כעובדים של מדינת VWP.

בעת נסיעה לארצות הברית דרך הים או האוויר, ודא שיש לך כרטיס הלוך ושוב בחברת תעופה הנמצאת בהסכם עם VWP. כאשר היא משתמשת באמצעים פרטיים כמו מטוס פרטי, עליה גם לשמור על עסקה תקפה עם פולקסווגן וגם להבטיח גירוש אל מחוץ לארה"ב אם יימצא בלתי קביל. אתה צריך לתת מתווה של השהייה המיועדת שלך בתוך 90 ימים אם אתה מגיע דרך היבשה להפגין מספיק כספים שיקיימו אותך.

נסיעה מותרת ואסורה במסגרת תוכנית הפטור מוויזה

עם התוכנית, אתה יכול ללכת לארה"ב ולנהל משא ומתן על חוזים, ליישב עזבונות, או להתייעץ עם שותפים עסקיים. אתה יכול גם להשתתף בכנסים, אירועים חינוכיים, עסקיים ומקצועיים, או לבצע פעילויות מחקר עצמאיות. מותר לצאת לחופשה, לסייר בערים שונות ואפילו לבקר חברים ובני משפחה. השתתף באירועים חברתיים הנערכים על ידי ארגונים מרובים או תחרויות אחרות הקשורות לספורט ומוסיקה. כמו כן, אתה יכול להירשם לקורסי לימוד קצרים אם לא תקבל אשראי, למשל, שיעורי בישול או אם אתה מתכוון לבקר בארץ לבדיקות רפואיות.

עם זאת, אינך רשאי להפוך לסטודנט במשרה מלאה, לבצע מופעים בתשלום או לעבוד בעיתונות או בעיתונות. אתה גם מוגבל לעסוק בכל צורה של העסקה, להצטרף לצוות של כל ספינה או מטוס, או לחפש מגורים קבועים בארצות הברית.

יתרונות וחסרונות לנסיעה תחת VWP

עבור מבקרים עסקיים או פנאי של מדינה המשתתפת VWP, אתה לא צריך להגיש בקשה לויזה בקונסוליה האמריקאית בחו"ל, אשר דורש הרבה תיעוד, זמן, ומאמץ. עם מינימום טרחה במחשב, אתה יכול לעשות תוכניות נסיעה באמצעות ESTA תוך הימנעות לוחות זמנים ארוכים לעיבוד ויזה, במיוחד אם אתה נוסע מסיבות דחופות. בנוסף, אם אתה נכנס לארה"ב באמצעות VWP, אתה יכול לבקר בקנדה, מקסיקו ואיים שכנים אחרים לזמן שה- VWP שלך תקף, מה שעשוי שלא להיות מותר עם ויזות אחרות.

עם זאת, לתוכנית יש כמה חסרונות בכך שמטיילים אינם מסוגלים להאריך את משך שהותם בעת נסיעה על ESTA. יתר על כן, נוסעי ESTA אינם יכולים לעבור מ- ESTA לוויזה בזמן שהותם במדינה. זה עלול להשפיע על תיירות ואנשי עסקים שחווים בעיות בלתי צפויות במהלך שהותם בארצות הברית. לכן, מומלץ למבקרים לתכנן בהתאם למטרות הנסיעה שלהם בארה"ב וצרכיהם.